Sprawozdawczo-wyborczy zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

20 sierpnia 2021

W dniu 18.08.2021 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Bielanach odbył się sprawozdawczo-wyborczy zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP w Bielanach. 

Na zjeździe  dokonano podsumowania minionej kadencji za lata 2016-2021 r. oraz  udzielono absolutorium  ustępującemu zarządowi Oddziału Gminnego Związku OSP w Bielanach. Jednym z punktów zjazdu był wybór nowego składu Zarządu Gminnego ZOSP na lata 2021-2026 oraz wybór delegatów na zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i przedstawicieli do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

W trakcie uroczystości dokonano podziękowania za wieloletnią współpracę i wysiłki podejmowane na rzecz ochrony przeciwpożarowej druhom P. Tadeuszowi Rucińskiemu z OSP w Kożuchowie oraz P. Tadeuszowi Kalickiemu z OSP w Dmochach-Rogalach.  Prezes Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej- Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak wręczył pamiątkowe tablice gratulacyjne. Następnie podziękował wszystkim Strażakom Ochotnikom i zaznaczył, że wspólnie uzyskane osiągnięcia są bardzo widoczne. Trzy nowe WOZY BOJOWE; przekazanie naszych samochodów strażackich do pozostałych jednostek oprócz Trebnia, o którym poważnie myślimy- to duża rzecz. Wyposażenie w nowoczesny sprzęt bojowy, remonty remiz strażackich- wszystko stało się faktem. Te  osiągnięcia możliwe były dzięki właściwej polityce Państwa Polskiego, rządzących, którzy dostrzegli w OSP duży potencjał w walce nie tylko z pożarami, powodziami, wypadkami, ale również z pandemią i bezpieczeństwem mieszkańców.

Należy również docenić rolę Samorządu Województwa Mazowieckiego, który także przeznacza środki finansowe na OSP.

Gmina Bielany nie szczędziła wysiłków ani funduszy w celu wzmocnienia siły naszych OSP.

Wójt Gminy Bielany bardzo dziękuje wszystkim Strażakom Ochotnikom za bezinteresowną ofiarność, za służbę naszym mieszkańcom, za wysiłek, za kultywowanie tradycji, za udział w wydarzeniach kulturalnych czy parafialnych. Dziękuje za przekazywanie wartości nowym pokoleniom, dzięki którym czujemy się bezpiecznie w naszej Małej Ojczyźnie, naszych wsiach czy Gminie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Sprawozdawczo-wyborczy zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP

    Sprawozdawczo-wyborczy zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-20
Data publikacji:2021-08-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kozak
Liczba odwiedzin:297