Promocja szczepień przeciw COVID-19 przez Koła Gospodyń Wiejskich

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 września 2021

Koła Gospodyń Wiejskich włączają się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Koła, które zorganizują imprezy profrekwencyjne, mogą zdobyć nagrody pieniężne!

 

Program dla Kół Gospodyń Wiejskich zawiera cztery elementy

1. Festyn #SzczepimySię z KGW

KGW mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji lokalnego Festynu, którego głównym celem jest promocja szczepień przeciw COVID-19.

Na niebieskim tle po lewej stronie strzykawka #szczepimy festyn #szczepimy się z KGW, po prawej stronie napis Narodowy Progam Szczepień. Poniżej informacja o dofinansowaniu 8 tys. zł lokalnego wydarzenia promującego szczepienia, uproszczone procedury rozliczeń, wydarzenie może trwać do 3 dni, jedno KGW może dostać środki na 3 wydarzenia

 wnioski o dofinansowanie wydarzenia należy składać do 15 września 2021 r.,

festyny można organizować do 30 września 2021 r.

 

2. Premia za Szczepienia KGW

Koła gospodyń wiejskich otrzymają premię za każdą osobę zaszczepioną pierwszą dawką podczas wydarzenia w wysokości:

 • 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60 roku życia,
 • 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia.

Na granatowym tle napis #szczepimysię z KGW premia za szczepienia, po prawej stronie napis Narodowy Program szczepień, poniżej 15 zł za każdą osobę poniżej 60 roku życia zaszczepioną 1 dawką, 30 zł za każdą osobę powyżej 60 roku życia zaszczepioną 1 dawką

 

 

Uwaga! Warunkiem otrzymania premii jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką w trakcie trwania wydarzenia. Pula środków na sfinansowanie premii jest ograniczona (30 mln zł), o przyznaniu środków zadecyduje kolejność wpływu kompletnych sprawozdań do ARiMR.

 

3. KGW na Medal #SzczepimySię

Ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 Festynów w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia

Na granatowym tle napis konkurs KGW na medal #szczepimy sie, po prawej stronie napis Narodowy Program Szczepień, poniżej: dedykowany konkurs dla organizatorów festynów, decyduje liczba osób zaszczepionych I dawką, konkurs trwa do 30 września

Sposób liczenia punktów w konkursie:

 • 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia,
 • 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia.

Koła Gospodyń Wiejskich, których festyn zdobędzie dużo punktów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody:

 • 100 tys. zł za 1. miejsce;
 • 50 tys. zł TOP 3;
 • 25 tys. zł dla TOP 10;
 • 10 tys. zł dla TOP 100;
 • 5 tys. zł dla TOP 500;
 • 1 tys. zł dla TOP 1000;

 

4. Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowy element programu #SzczepimySię z KGW to konkurs na najładniejsze zdjęcie z Festynu promującego szczepienie przeciw COVID-19.

Najładniejsze zdjęcie zostanie wybrane w drodze głosowania, które będzie możliwe od 1 września przez stronę gov.pl/szczepimysie/kgw.

Na granatowym tle po lewej stronie logo aparat fotograficzny, na środku #szczepimysie najładniejsze zdjęcie #szczepimysię z KGW, po prawej stronie Narodowy Program Szczepień, poniżej: atrakcyjne nagrody finansowe: Imiejsce 25 tys. II-III miejsce do 15 tys. dalsze miejsca również otrzymają atrakcyjne nagrody

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronat honorowy nad programem wspierania szczepień #SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich objął premier Mateusz Morawiecki. 

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od piątku 23 lipca  2021 r. do właściwego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Logo Gminy Bielany

  Logo Gminy Bielany

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-03
Data publikacji:2021-09-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kozak
Liczba odwiedzin:188